SUZUKI MARINE ACADEMY Szkolenie Motorowodne LEVEL 1 Iława

2023-08-19 09:00 - 2023-08-20 18:00 w miejscu Iława

Bilety

To wydarzenie już się zakończyło.

Szczegóły wydarzenia

SUZUKI MARINE ACADEMY Szkolenie Motorowodne LEVEL 1 - przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę ze sportami motorowodnymi.

Termin:

Dzień 1 - 19.08.2023

Dzień 2 - 20.08.2023

W ramach zajęć teoretycznych instruktorzy przypominają podstawy locji, zasady bezpiecznego poruszania się po jachcie, wzywania pomocy oraz posługiwania się środkami ratunkowymi. Kursanci dowiedzą się jak postępować podczas wywrotki jachtu lub jego awarii. Podczas zajęć z meteorologii poznają i nauczą rozpoznawać zjawiska meteorologiczne. Omawiane będą też takie kwestie jak przepisy prawa drogi na śródlądziu oraz na morzu. Podczas części praktycznej zaplanowano manewry (zarówno w porcie, jak i na otwartym akwenie). Doświadczeni instruktorzy nauczą jak właściwie kierować załogą z użyciem odpowiednich komend, egzekwować ich wykonanie we właściwym momencie, a także opowiedzą, jak powinna wyglądać praca załoganta i jak poradzić sobie z podstawowymi pracami bosmańskimi.

Podstawowe, dwudniowe szkolenie w Suzuki Marine Akademy zostało tak pomyślane, aby po jego zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Kursanci z uprawnieniami sternika motorowodnego będą mogli wziąć udział w szkoleniu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających (część praktyczna oraz egzamin mogą zostać przeprowadzone dla osób zainteresowanych szkoleniem na wybranych akwenach za dodatkową opłatą). Za dodatkową opłatą zainteresowani mogą wziąć udział w szkoleniu indywidualnym, które będzie prowadzone na ich jachcie i na akwenie, po którym na co dzień pływają. Specjalnie dedykowany instruktor dostosuje poziom takiego szkolenia do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań uczestnika (np. właściciela jednostki).

Przypominamy, że wpis chętnych do szkolenia jest równoznaczne z akceptacją:

Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział w szkoleniu jedynie gdy w szkoleniu będzie uczestniczył również opiekun prawny (np. rodzic).

Uwaga!

Warunkiem obowiązkowym uczestnictwa w motorowodnych szkoleniach Suzuki jest podanie przy zgłoszeniu nazwy modelu oraz numeru VIN posiadanego lub użytkowanego silnika.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres biuro@borntosail.pl lub pod nr telefonu 503 448 402.

Udostępnij

Suzuki Marine Academy

„Wodna akademia Suzuki” spodoba się zarówno tym, którzy rozpoczynają przygodę na wodzie – chcą zdobyć patent sternika motorowodnego, jak też żeglarzom z uprawnieniami motorowodnymi, którzy chcą poszerzyć wiedzę oraz doskonalić nabyte już umiejętności. Cykl bazuje na doświadczeniach z kursów tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat instruktorzy Suzuki wyszkolili kilka tysięcy motocyklistów.
Suzuki Marine Academy jest adresowana dla klientów Suzuki, którzy są właścicielami jachtów (motorowych i żaglowych) z silnikami japońskiej marki lub wkrótce staną się użytkownikami jachtów z takim właśnie napędem (*). Program szkolenia (pierwszy dzień poświęcony na szkolenie teoretyczne, drugi na praktykę) dopasowano do doświadczenia uczestników Suzuki Marine Academy. Szkolenie jest przeprowadzone na trzech poziomach – podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym. Może odbywać się na jachcie motorowym lub żaglowym. Dla zainteresowanych pozostawiamy możliwość przeprowadzenia zajęć na ich własnej jednostce, pod opieką wykwalifikowanej kadry na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki).

Uwaga! (*) Warunkiem obowiązkowym uczestnictwa w motorowodnych szkoleniach Suzuki jest podanie przy zgłoszeniu nazwy modelu silnika oraz numeru VIN.

Powrót do kalendarza szkoleń

Kontakt Suzuki Marine Academy